GirlsLeadershipClass2014_1200x600.png

Girls Leadership Program

2018

Maddie Adam

Mary Bergwell

Abby Bliss

Anna Boda

Daisy Bolin

Alison Booth

Maggie Burke

Maurissa Cunningham

Natalie Dameron

Mame Dia

Sophia Dominguez-Heithoff

Nicole D'Souza

Desiree Garrett

Alexandra Green

Denise Carrick Hedges

Catherine Henne

Anna Hermelink

Taylor Holmes

Lauren Ingraham

Shreya Kalavala

Alaina Kent

Jacqueline Kincaid

Schylon Kubic

Taylor Long

Baylor McCrary

Mariah McDaniel

Eleanor Mendelson

Chloe Metheny-Morris

Libby Miller

Hannah Motley

Audrey O'Shaughnessy

Fatma Said

Caroline Salzman

Reilly Scott

Evelyn Shelby

Claire St. Peter

Erin Sturd

Alexis Theoharidis

Athena Tran

Madlin Tutu

Mahasin Tutu

Sydney van Ophem

Gisselle Vega

Grace Wampler

Josie Weck

Diamond Williams

2015

Madeleine "Maddie" Adam, St. Teresa's Academy

Uchechukwu "Uche" Agali, North Kansas City High School

Vibha Agarwal, Blue Valley Northwest High School

Kenzi Bacchus, Lincoln College Prep

Annie Bolin, St. Teresa's Academy

Hanna Ceule, Mill Valley

Grace Cole, Bishop Miege High School

Kate Cosentino, Blue Valley West High School

Maurissa LeAnne Cunningham, Center High School

Nicole D'Souza, Blue Valley West High School

Natalie Dameron, Pembroke Hill

Mame Dia, Lincoln College Prep

Mya Dixon, University Academy

Sophia Dominguez-Heithoff, Park Hill South High School

Estela Espitia, Alta Vista

Alyce Freeman, Lee's Summit North High School

Mya Garrett, University Academy

Alexandra Green, Raymore-Peculiar High School

Hannah Hall, Shawnee Mission South

Tara Hansen, Platte County High School

Charlene Hansen, Shawnee Mission West

Catherine Henne, Notre Dame de Sion

Darline Henrius, East High School

Maya Hill, Pembroke Hill

Taylor Holmes, Sumner Academy of Arts and Science

Lauren Ingraham, Park Hill South High School

Mona Jahani, Shawnee Mission South

Shreya Kalavala, Blue Valley West High School

Alexa Kemper, Lee's Summit North High School

Alaina Kent, Archbiship O'Hara High School

Karen Michelle Lemus, Sumner Academy of Arts and Science

Taylor Long, Staley High School

Renny Ma, Shawnee Mission West

Kennedy McGreevy, St. Thomas Aquinas

Libby Miller, Olathe South

Hannah Motley, Blue Valley North High School

M'Kiylah Pearson, University Academy

Emily Reid, St. James High School

Maddy Roney, St. Thomas Aquinas

Evelyn Shelby, Staley High School

JoLynn Smith, Shawnee Mission West

Nadia Suhail, Mill Valley

Athena Tran, Blue Valley North High School

Mahasin Tutu, Oak Park High School

Grace Vedock, Pembroke Hill

Grace Wampler, Shawnee Mission West

Josie Weck, Notre Dame de Sion

Helen Wheatley, St. Teresa's Academy

Brittanie Whitney, Shawnee Mission East

Ke'Anni Williams, William Chrisman High School